Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
W domu

Sembella – materace dla nieprzerwanego snu każdej nocy

Sembella – materace dla nieprzerwanego snu każdej nocy

Szukając materaca trwałego, wyróżniającego się jakością i wygodą, wielu wybiera produkty od renomowanych i sprawdzonych producentów. Jeśli i Ty poszukujesz właśnie takiego modelu, zwróć uwagę na producenta materacy Sembella, którego produkty cieszą się popularnością nie tylko w Polsce, ale także i na rynku europejskim. Czym wyróżniają się materace Sembella i jak wybrać spośród nich model idealny dla siebie? Odpowiedzi znajdziesz w dalszej części artykułu.

Sembella – producent materacy z ponad 28-letnim doświadczeniem

Marka Sembella cieszy się dużym uznaniem wśród klientów z jednej strony ze względu na wysoką jakość wypuszczanych na rynek produktów, z drugiej natomiast długie doświadczenie, które pomaga firmie dopracowywać swoje materace pod potrzeby użytkowników. Sembella istnieje na polskim rynku już ponad 28 lat. Przez ten czas marka zebrała wiele pochlebnych opinii i sugestii od użytkowników markowych produktów. Dziś materace firmy Sembella są znane nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych europejskich krajach.

Producent Sembella tworzy materace piankowe i sprężynowe dopasowane do różnych potrzeb, wśród których z łatwością dobierzesz coś odpowiedniego dla siebie i swojej rodziny. Warto wiedzieć, że przez lata działalności marka wprowadziła na rynek także własne rozwiązania jak materac piankowy Bultex z opatentowanym rodzajem pianki wysokoelastycznej, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i podpiera kręgosłup śpiącej osoby.

Materac piankowy czy kieszeniowy – co sprawdza się lepiej?

Materac kieszeniowy to model z konstrukcją sprężynową, w której dla jak najlepszej elastyczności punktowej każda ze sprężyn została zamknięta w materiałowym pokrowcu. Tak zwane kieszonki, w których umieszczone są sprężyny, chronią je przed zmianą ustawienia, przesunięciem oraz skrzypieniem. Sprawiają one także, że sprężyny uginają się niezależnie od siebie, przez co powierzchnia materaca lepiej dostosowuje się do ciała i jego ułożenia.

Materac piankowy zamiast konstrukcji sprężynowej zbudowany jest ze stabilnej i twardej pianki odpornej na odkształcenia. Niektóre modele tworzone są z jednolitego bloku tego materiału, odpowiednio profilowanego i wzbogacanego o otwory wentylacyjne. Są także materace piankowe zbudowane z połączenia kilku pianek, często w ich wierzchniej warstwie dla zapewnienia jak największej wygody.

Zarówno materace piankowe jak i modele kieszeniowe mogą być dobrym, wygodnym i zdrowym wyborem na długie lata. Przy wyborze weź pod uwagę własne preferencje, a także twardość materaca, która może być różna niezależnie od zastosowanych materiałów.

Jak dobrać materac do własnych potrzeb?

Wybierając materac, zawsze pamiętaj, że każdy może potrzebować nieco innego modelu, który dobiera się przede wszystkim pod kątem wagi ciała. Im więcej ważysz, tym twardszego materaca potrzebujesz, aby zadbał on o właściwe ułożenie Twojego ciała, podparcie kręgosłupa i utrzymanie fizjologicznej pozycji przez całą noc. Jeśli szukasz materaca dla pary, wybierz materac z wysoką elastycznością punktową, dzięki której lżejsza osoba nie będzie zapadać się pod ciężarem swojego partnera.

Zarówno materace kieszeniowe jak i piankowe występują w różnych twardościach. Przy wyborze ważna jest przede wszystkim waga ciała, ale nie tylko. Możesz wziąć pod uwagę także własne preferencje odnośnie twardości materaca. Jeśli zmagasz się z problemami z kręgosłupem, lepszym wyborem może być nieco twardszy materac, który poniekąd wymusi jego proste ułożenie podczas snu.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl