Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
W domu

Rolety do domku działkowego – jakie wybrać?

Rolety do domku działkowego – jakie wybrać?

Domek działkowy to idealna odskocznia od życia codziennego, gdzie możesz odpocząć i oderwać się od obowiązków. Z tego względu warto szczególnie zadbać o jego aranżację, aby przestrzeń stała się idealną oazą do komfortowego relaksu. Aby osiągnąć jak najlepszy rezultat, z pewnością w domku działkowym nie powinno zabraknąć rolet. To ozdoby okienne, które łączą w sobie dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Warto w nie zainwestować, jednak jaki model sprawdzi się najlepiej? Dowiedz się już dziś!

Rolety – niezbędny element wyposażenia domku działkowego

Tak naprawdę od rolet w dużej mierze zależy komfort odpoczynku w domku działkowym. O ile większość z nas lubi korzystać ze słońca, siedząc w ogrodzie, to są momenty, że chcemy się przed nim osłonić, szczególnie gdy przeniesiemy się już z tarasu do wnętrza. 

Rażące słońce może cieszyć i ładować baterie, ale w nadmiarze może również irytować, dlatego najlepszym wyborem będą rolety okienne, które stanowią niezbędny element wyposażenia domku działkowego. 

Dobrze dobrane do wnęki okiennej i dopasowane do wnętrza będą atrakcyjne je zdobić, a jednocześnie zapewnią komfort podczas wypoczynku w domku. Dodatkowo ochronią w razie czego przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, co pozwoli zachować prywatność, która również jest niezbędna do cieszenia się dobrym samopoczuciem.

Najważniejsze cechy rolet przeznaczonych do domku działkowego?

Podczas wyboru rolet do domku działkowego, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, od których zależy między innymi komfort użytkowania. 

Przede wszystkim liczy się rodzaj wybranych rolet, wśród których można wymienić:

  • modele dzień/noc, 
  • rzymskie, 
  • klasyczne 
  • i zaciemniające. 

Kolejnym parametrem jest oczywiście jakość, która powinna być jak najwyższa. Dotyczy to materiałów i mechanizmu. Równie ważny jest design, w tym kolor i wzór, aby osłony okienne pasowały do aranżacji domku działkowego.

Jakie rolety sprawdzą się najlepiej w wypoczynkowych przestrzeniach?

Pomimo że na rynku dostępnych jest wiele różnych rolet, to zdecydowanie modele dzień/noc cieszą się największą popularnością i najlepszymi opiniami. Wszystko ze względu na dużą praktyczność, wygodę użytkowania i uniwersalny design, który pasuje do każdego wnętrza – wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie kolor. 

Ogromną zaletą tego modelu jest możliwość wygodnego dostosowania i tym samym regulowania ilości światła, które wpada do pomieszczenia. Wszystko dlatego, że rolety dzień/noc można całkowicie zwinąć i zupełnie odciąć dostęp światła lub ustawić pasy naprzemiennie, co rozjaśni wnętrze. 

Oczywiście ważne jest, aby kupować rolety w sprawdzonych miejscach, gdzie dostępny jest szeroki wybór modeli. Pozwala to wybrać ten idealny. Doskonałym przykładem są sklepy internetowe, dzięki czemu można bez wychodzenia z domu porównać różne oferty. 

Największy wybór znajdziesz na stronie https://dlaokna.pl/kategoria-produktu/rolety/rolety-dzien-i-noc/, gdzie wszystkie propozycje wyróżnia wysoka jakość, staranność wykonania i wieloletnia trwałość.

Nie zwlekaj, tylko urządź się wygodnie na swojej działce! 

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl