Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Wokół domu

Pomysły na zadaszenia tarasu

Pomysły na zadaszenia tarasu

Posiadając taras przed domem, mamy możliwość spędzania na nim wszystkich letnich ciepłych wieczorów. Czy to z rodziną, czy przyjaciółmi. Jednak mało kto myśli o tym, że przecież taras nie musi na służyć wyłącznie w ciepłe dni i noce. Wystarczy tylko zadbać o odpowiedni projekt, który umożliwi całoroczną funkcjonalność.

Takie są szklane zadaszenia tarasu. To ciekawe i eleganckie rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się swoim tarasem przez cały rok. Dzięki zastosowaniu szklanych paneli, na górze i bokach tarasu, można stworzyć przestrzeń chroniącą przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, wiatr czy śnieg, a jednocześnie mieć piękny widok.

Szklane zadaszenia tarasu i ich estetyka

Jedną z głównych zalet szklanych zadaszeń jest ich estetyka. Przezroczyste szkło pozwala na swobodny widok na zewnątrz, dzięki czemu można cieszyć się pięknem otaczającej przestrzeni bez ograniczeń. Szklane panele są ponadto niezwykle eleganckie i stylowe, wprowadzając do ogrodu nowoczesny i designerski klimat.

Aby jeszcze bardziej przybliżyć możliwości estetyczne, jakie mogą stworzyć zadaszenia tarasów ze szkła (czasami także z pleksi), należy wyobrazić sobie co oprócz tafli jest montowane. Mogą to być stelaże podtrzymujące z eleganckiej stali nierdzewnej albo posiadających podobny klimat, ale niezwykle lekkich profili aluminiowych. Podświetlenie, najczęściej w formie list LED da niesamowitą atmosferę wieczorami.

Warto pamiętać, że szklane zadaszenia tarasu, a także ich boczne ściany mogą być montowane na specjalnych szynach i mechanizmach umożliwiających ich rozsuwanie. W ten sposób mamy letni taras czy patio oraz zimowy ogród w jednym. Zabudowa tarasu może być także zasłaniania zamontowanymi roletami i żaluzjami, które pozwalają zachować, gdy to potrzebne, większą prywatność.

Zadaszenia tarasów szkłem i ich uniwersalność

Właściwie wykonane szklane panele są odporne na wiatr, deszcz czy śnieg, dzięki czemu taras może pełnić różne funkcje. Salonu, pokoju gościnnego, miejsca relaksu, a nawet małej domowej siłowni i miejsca do uprawiania jogi, niezależnie od pory roku.

Szklane tafle są proste w utrzymaniu w idealnej czystości. Gładka powierzchnia wymaga tylko preparatów takich jak płyn do mycia szyb i chwili potrzebnej na ich przetarcie.

Oczywiście należy też wspomnieć o bezpieczeństwie. Szkło hartowane, z którego wytwarza się różnego rodzaju balustrady, zadaszenia i witryny po prostu nie ulega uszkodzeniom w sposób, w jaki może ulec tradycyjne. Jest wysokoodporne na uderzenia, niestraszne mu zmiany temperatury ani nacisk na taflę. Stąd tego typu rozwiązania można montować bez obaw nawet w domach z dziećmi, jak i zwierzętami.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl