Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Wokół domu

Pompa ciepła Daikin 8 kW – czy warto?

Pompa ciepła Daikin 8 kW – czy warto?

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia grzewcze, które pojawiają się coraz większej liczbie gospodarstw domowych, siedzibach firm czy nawet w budynkach użyteczności publicznej. Powód takiego stanu rzeczy można wyrazić w dwóch słowach – oszczędności i ekologia.

Nic więc dziwnego, że w tak rosnącym sektorze, występują marki z lepszą lub gorszą renomą. Jeżeli więc szukasz pompy ciepła do standardowego domu mieszkalnego – opiszemy w tym krótkim poradniku, markę Daikin, która jest jedną z najpopularniejszych w sektorze OZE. Zapraszamy serdecznie!

Czy Daikin to dobra marka?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie warto odnieść się do historii tejże marki. Od samego początku swojego istnienia była ona bowiem związana z branżą HVAC – czyli ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji. Jej pochodzenie to Japonia, a kraj ten słynie z niezawodności i wysokiej wydajności w kwestii tego typu „twardych” technologii.

Jedną z największych zalet pomp ciepła Daikin jest zdecydowanie gwarancja producenta, która w rozszerzonej wersji sięga aż 10 lat. Na dodatek w Polsce znajduje się wielu dystrybutorów, którzy odpowiadają właśnie za realizację ewentualnych roszczeń gwarancyjnych. Nie powinno ich być jednak dużo, gdyż tak jak wspomnieliśmy marka słynie z niezawodności.

Kolejna zaleta to szeroka oferta różnego rodzaju pomp ciepła, które opiszemy za chwilę. Daikin stawia również na ekologię, dlatego w całości przeszedł na czynniki R32 i R290, zamiast trzymania się wypieranego już czynnika R410A.

Do jakiego domu pompa ciepła o mocy 8 kW?

8 kW to moc pompy ciepła, która sprawdzi się w klasycznych domach mieszkalnych, dobrze zaizolowanych o powierzchni od 120 do 150 m2. W ofercie Daikina znajdziemy bardzo dużo urządzeń ze sprężarkami inwerterowymi – co oznacza, że moc grzewcza może być zmienna w zależności od warunków i zapotrzebowania, co z kolei przekłada się na zwiększenie oszczędności i dłuższą żywotność sprężarki.

Jeżeli zatem interesuje Cię pompa ciepła Daikin 8 kW – opinie to zdecydowanie coś, na co chcesz zwrócić uwagę. A tak jak wspomnieliśmy opinie zarówno użytkowników, jak i instalatorów są bardzo pochlebne o tej japońskiej marce.

Jaki rodzaj pompy ciepła? Monoblok, split czy gruntowa?

Decydując się na zakup pompy ciepła do swojego domu, napotkamy różne rodzaje tychże urządzeń. Z tego powodu warto zastanowić się nad wyborem najbardziej optymalnego dla nas rozwiązania. W obecnych warunkach klimatycznych i przy coraz wyższych średniorocznych temperaturach, z reguły najlepiej sprawdzają się powietrzne pompy ciepła – a te z kolei dzielą się na monobloki i splity.

Różnica pomiędzy nimi polega na rozmieszczeniu komponentów w układzie. Monoblok to jedna jednostka zewnętrzna, natomiast splity są rozbite na jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną pomiędzy którymi płynie czynnik chłodniczy, a nie woda. Monobloki wymagają dodatkowych zabezpieczeń przeciw zamarzaniu wody, natomiast są łatwiejsze w montażu.

Gruntowe pompy ciepła są najwydajniejsze przez cały rok, ale kosztują więcej, a ich montaż jest znacznie trudniejszy – wwiercane są bowiem specjalne kolektory w grunt na głębokość nawet kilkadziesięciu metrów. System ten jest jednak najbardziej odporny na zmiany warunków pogodowych.

Daikin ma te wszystkie rodzaje pomp ciepła w swojej ofercie!

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl