Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Wokół domu

Pokój w ogrodzie

Pokój w ogrodzie

Pokoje ogrodowe są często używane jako biura ogrodowe, studia, sale gimnastyczne i sypialnie dla gości, ale te wszechstronne budynki gospodarcze mogą być również używane jako nory dla nastolatków. Jeśli szukasz pokoju ogrodowego, z pewnością chcesz stworzyć więcej miejsca dla swojej rodziny, a jest to świetny sposób, aby zaoferować swoim dzieciom coś, o czym zawsze marzyły – przestrzeń, którą mogą dostosować, zaprosić przyjaciół, oglądać filmy, graj w gry i skup się na swoich hobby. Pokój dla nastolatków w ogrodzie to świetny sposób, aby zachęcić dzieci do bycia bardziej niezależnymi i odpowiedzialnymi oraz pokazać im, że ufasz im na tyle, aby dać im więcej miejsca.

Jeśli twoje dzieci nie są jeszcze nastolatkami, możesz zacząć od przekształcenia pokoju ogrodowego w pokój zabaw, który z czasem będzie ewoluował i zawsze stanie się rodzajem przestrzeni, której potrzebują na każdym etapie.

Jak wspomniano powyżej, pokój ogrodowy może ewoluować z biegiem czasu i stać się rodzajem pokoju, którego potrzebują Twoje dzieci. To, co zaczyna się jako pokój gier lub pokój zabaw, może z czasem przekształcić się w kino domowe, przytulny salon i przestrzeń, w której Twoje dzieci mogą spędzać czas z przyjaciółmi, gdy dorosną. Jeśli zdecydujesz się na przestronną salę ogrodową, będziesz mieć idealną lokalizację na przyjęcia urodzinowe, grille i noclegi. Jeśli Twoje dzieci interesują się muzyką lub sztuką, będą mogły skupić się na swoich hobby w pokoju ogrodowym, nie przeszkadzając nikomu. A kiedy dorosną i wyjdą z domu, możesz przekształcić to miejsce w domową siłownię, męską jaskinię, szopę ogrodniczą lub coś innego.

Pokój w ogrodzie zapewnia prywatność

61Choć może to zabrzmieć przerażająco, nastolatki potrzebują prywatności. W rzeczywistości, gdy zapewnia się im prywatność, której potrzebują, nastolatkowie stają się bardziej niezależni i bardziej pewni siebie. Jako rodzic może być trudno znaleźć idealną równowagę między wiedzą, co robią Twoje dzieci, a zaufaniem im, że mają własną przestrzeń. Nastolatki, które nie czują się komfortowo w domu, zwykle znajdują inne bezpieczne miejsca, które nie zawsze są idealne – czy to w domu starszego przyjaciela, w pubie, czy w centrum handlowym. Oferując im prywatny pokój dla nastolatków, który znajduje się na twoim podwórku, będziesz mógł mieć na nie oko, jednocześnie zapewniając im prywatność, gdy tego potrzebują. Wkrótce zdasz sobie sprawę, że nie będą musieli tak często wychodzić z domu. Mając nastoletnią kryjówkę z dużą ilością prywatności, Twoje dzieci będą szczęśliwe, mogąc gościć przyjaciół i spędzać więcej czasu w domu.

Jeśli planujesz urządzić nastoletni pokój w ogrodzie dla swoich dzieci, możesz się zastanawiać, jaka jest najlepsza strategia, jeśli chodzi o ich prywatność. Oto kilka przydatnych wskazówek:

Pozwól im spędzać czas w samotności, kiedy tego potrzebują, ale upewnij się, że wiedzą, że jesteś przy nich, jeśli potrzebują porozmawiać lub potrzebują Twojej porady.
Unikaj przeglądania ich telefonów komórkowych, plecaków lub portfeli, a jeśli zajdzie taka potrzeba, najpierw poproś o pozwolenie. Nastolatkowie mogą mieć wrażenie, że węszysz, nawet jeśli tylko próbowałeś pomóc.
Nie przeglądaj ich rzeczy osobistych i nie porządkuj ich szuflad, biurek lub półek bez pytania o pozwolenie.
Pozwalaj i zachęcaj ich do prowadzenia prywatnych rozmów z przyjaciółmi lub rodzeństwem i staraj się nie wyglądać na zbyt ciekawskiego.
Nie wchodź do ich pokoju bez pukania lub, jeśli jesteś nowoczesnym rodzicem, bez pisania SMS-ów. W rzeczywistości pisanie SMS-ów może się przydać w wielu sytuacjach i może być świetnym sposobem na nawiązanie więzi z dziećmi.

Pokój ogrodowy to świetne miejsce do nauki

Możesz pokusić się o stwierdzenie, że pokoje ogrodowe służą tylko do zabawy, ale prawda jest taka, że ​​wiele osób lubi pracować i uczyć się w tych przestrzeniach. W spokojnym miejscu otoczonym naturą jest coś, co sprawia, że ​​praca jest mniej stresująca. Niezależnie od tego, czy chodzi o zajęcia szkolne, ćwiczenie muzyczne, czy czytanie książki, Twoje dziecko z pewnością będzie bardziej kuszone, aby skupić się na tych czynnościach w prywatnej i cichej przestrzeni niż w głównym domu, gdzie ktoś zawsze coś robi. Zwierzęta domowe, młodsze rodzeństwo, goście i rodzice, którzy gotują lub sprzątają, mogą przeszkadzać nastolatkowi w skupieniu się na czymś, co go pasjonuje, ale także na pracy, którą musi wykonać w szkole.

Pokoje ogrodowe to komfortowe przestrzenie

Pomieszczenia ogrodowe mogą być tak samo wygodne jak dom główny, jeśli wyposażymy je w izolację i system grzewczy. Możesz zdecydować się na pomieszczenie ogrodowe, które jest już izolowane , takie jak nasze ekologiczne strąki ogrodowe i kabiny kontenerowe. Izolowane panele ogrodnicze są idealnym uzupełnieniem domu i można je łatwo przekształcić w nastolatki. Twoja nastolatka zakocha się w nowoczesnym designie tych nowoczesnych pokoi ogrodowych, które będą wyglądać niesamowicie w każdym ogrodzie lub na zewnątrz. Umeblowanie izolowanego pokoju ogrodowego będzie łatwą i przyjemną czynnością, a Twoje dzieci będą bardzo szczęśliwe, jeśli pozwolisz im udekorować ich nową przestrzeń.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl

Jeden komentarz

  1. Mój znajomy we francji ma taki, rewelacyjne miejsce, gdzie można się zrelaksować i np. poczytać książkę.

Możliwość komentowania została wyłączona.