Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Korzeniowe

Pielęgnacja Judaszowca

Pielęgnacja Judaszowca

Drzewo Judasza, które wytwarza siwe liście, jesienią przybierające odcienie złota, oraz kwiaty w różnych odcieniach różu, od bladego do jaskrawego, a czasem białego. Piękne, rozłożyste, wielopniowe drzewo. Liście są w kształcie serca i spiczaste na końcach, do 4 cali długości, brąz do bordo, gdy młode, żółkną jesienią.

Pielęgnacja roślin

Nawożenie
Jak to zrobić: nawożenie dla roślin o ustalonej pozycji Rośliny o ustalonej pozycji jak drzewo judasza mogą czerpać korzyści z nawożenia. Zrób wizualną inwentaryzację swojego krajobrazu. Drzewa należy nawozić co kilka lat. Krzewy i inne rośliny w krajobrazie można nawozić corocznie. Test gleby może określić poziom składników odżywczych w glebie. Jeśli jeden lub więcej składników odżywczych jest niski, może być wymagany specjalny nawóz zamiast uniwersalnego. Nawozy bogate w N, azot, będą promować wzrost zielonych liści. Nadmiar azotu w glebie może powodować nadmierny wzrost wegetatywny na roślinach kosztem rozwoju pąków kwiatowych. Najlepiej unikać nawożenia pod koniec sezonu wegetacyjnego. Zastosowane w tym czasie aplikacje mogą wymusić bujny, wegetatywny wzrost, który nie zdąży stwardnieć przed nadejściem chłodów.

Lekki
Warunki : Słońce

Słońce jest definiowane jako ciągła, bezpośrednia ekspozycja na 6 godzin (lub więcej) światła słonecznego dziennie.

Warunki : Rodzaje przycinania

49 Rodzaje przycinania obejmują: szczypanie, przerzedzanie, strzyżenie i odmładzanie.
Szczypanie polega na usuwaniu wierzchołków łodyg młodej rośliny w celu promowania rozgałęzień. W ten sposób unikniesz konieczności późniejszego ostrzejszego przycinania.

Przerzedzanie polega na usunięciu całych gałęzi z powrotem do pnia. Można to zrobić, aby otworzyć wnętrze rośliny, aby wpuścić więcej światła i zwiększyć cyrkulację powietrza, co może ograniczyć choroby roślin. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie przerzedzania jest usunięcie martwego lub chorego drewna.

Strzyżenie to wyrównywanie powierzchni krzewu za pomocą nożyc ręcznych lub elektrycznych. Odbywa się to w celu utrzymania pożądanego kształtu żywopłotu lub topiary.

Odmładzanie to usuwanie starych gałęzi lub całkowite zmniejszenie rozmiaru krzewu w celu przywrócenia jego pierwotnej formy i wielkości. Zaleca się, aby nie usuwać więcej niż jednej trzeciej rośliny na raz. Pamiętaj, aby usunąć gałęzie zarówno z wnętrza rośliny, jak iz zewnątrz. Podczas odmładzania roślin za pomocą pędów, takich jak nandina, przycinaj pędy na różnych wysokościach, aby roślina miała bardziej naturalny wygląd.

Narzędzia:

Żaden ogrodnik nie jest w 100% uzależniony od naturalnych opadów. Nawet najbardziej świadomy wody ogród doceni odpowiedni wąż, konewkę lub różdżkę.
Konewki: Niezależnie od tego, czy wybierzesz plastik czy ocynkowane, nie ma znaczenia, ale szukaj dużej pojemności i konstrukcji, która jest wyważona po napełnieniu wodą. Puszka o pojemności 2 galonów (która mieści 18 funtów wody) jest preferowana przez większość ogrodników i najlepiej nadaje się do użytku na zewnątrz. Puszki wewnętrzne powinny być stosunkowo mniejsze, z węższymi dziobkami i różami (głowica filtra).
Wąż do podlewania: Kupując wąż, szukaj węża o podwójnych ściankach, ponieważ będzie odporny na zaginanie. Szybkozłącza dobrze jest mieć na końcach węży, aby przyspieszyć zmianę długości. Aby przedłużyć żywotność węża, trzymaj go na szpuli i przechowuj w zacienionym miejscu. Przed zimą zamarza wąż spustowy.
Opryskiwacze: są powszechnie uważane za urządzenia do nakładania chemikaliów, ale mogą naprawdę pomóc w podlewaniu roślin doniczkowych lub małych doniczkach jednorocznych, a nie wyciąganiu węża lub wielu podróżach z konewką. Najlepiej nadaje się do tego opryskiwacz plecakowy. Uważaj, aby nie używać żadnych środków chemicznych w zbiornikach do podlewania!
Zraszacze: Zamocowane na końcach węży ogrodowych działają jak ekonomiczny system nawadniający. Zraszacze ze stojącym kolcem są zwykle przeznaczone do trawników i dostarczają wodę w sposób okrężny. Zraszacze obrotowe dostarczają okrąg wody i są idealne na trawniki, krzewy i rabaty kwiatowe. Tryskacze pulsacyjne pokrywają duże obszary gruntu w sposób pulsujący, okrężny. Głowa zwykle siedzi na wysokiej łodydze, z wyjątkiem podlewania trawników. Zraszacze oscylacyjne najlepiej nadają się do nawadniania na poziomie gruntu w układzie prostokątnym.

 

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.