Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Wokół domu

Kiedy warto zdecydować się na wynajem ogrodzeń?

Kiedy warto zdecydować się na wynajem ogrodzeń?

Zanim rozpoczną się prace związane z budową domu, warto wykonać ogrodzenie działki budowlanej. Zapewnia to skuteczne i konieczne zabezpieczenie mienia przed niepożądanymi osobami. Tak przygotowany teren ma wyznaczone granice posesji. Obowiązkiem inwestora jest przypilnowanie, aby ogrodzenie było solidne i poprawnie zamontowane. Stanowić będzie w ten sposób realne zabezpieczenie przed złodziejami. Na czas budowy najlepiej jest zdecydować się na wynajem ogrodzeń.

Ogrodzenie tymczasowe a kwestie prawne

Teren budowy należy zabezpieczyć przed nieproszonymi gośćmi, w tym złodziejami. Od lipca 2015 roku nie trzeba ubiegać się o pozwolenie czy zgłaszać chęci wykonania ogrodzenia własnej posesji, jeżeli nie przekracza 2,20 m wysokości. Ogrodzenia budowlane tymczasowe najczęściej spełniają te wymogi, ponieważ ich wysokość to nieco powyżej 1,5 m.

Co do zasady, ogrodzenie działki budowlanej musi znaleźć się na terenie posesji, nie w linii granicy. Jeżeli teren jest bardzo rozległy, można otoczyć ogrodzeniem tylko obszar faktycznie prowadzonych robót budowlanych. Ważne jest, aby zabezpieczona została strefa ryzyka spadania ciężkich przedmiotów i składowania materiałów budowlanych. Ogrodzenie tymczasowe należy w tej sytuacji wyznaczyć w odległości nie mniejszej niż 1/10 wysokości budynku.

Ogrodzenia tymczasowe na stronie wynajemogrodzen.eu spełniają wszystkie warunki techniczne, są profesjonalnie przygotowane i nie stwarzają żadnego zagrożenia ani dla ludzi, ani dla zwierząt. Nie posiadają ostrych zakończeń, takich jak drut kolczasty, elementy szkła tłuczonego, ostro zakończonych materiałów.

Z jakich materiałów wykonuje się ogrodzenia budowlane?

Najprostsze ogrodzenia tymczasowe są wykonywane ze słupków drewnianych oraz siatki leśnej. Jeżeli w planie jest wykonanie metalowego ogrodzenia, można już teraz kupić słupki metalowe zamiast drewnianych.

Większość inwestorów do grodzenia terenu działki budowlanej wykorzystuje siatki metalowe, które z łatwością można rozciągnąć. Materiał jest lekki, co ułatwia pracę. Ogrodzenie można wykonać w bardzo krótkim czasie, bez większego wysiłku. Dla poszukujących nieco trwalszego rozwiązania, zostały przygotowane ogrodzenia budowlane z siatki ocynkowanej lub powlekanej. Materiał jest odporny na korozję.

Jeżeli budowa jest planowana na przynajmniej kilka lat, warto zainwestować w ogrodzenie panelowe. Wykonywane jest z przęseł z ażurowej siatki lub pełnych paneli z blachy trapezowej. Taka konstrukcja skutecznie zniechęca przechodniów do wtargnięcia na teren działki. Panelowe ogrodzenie tymczasowe nadaje się do wielokrotnego montowania i rozmontowywania. W związku z tym, że jest to kosztowna inwestycja, najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się na wynajem ogrodzeń na czas trwania budowy. Bardzo ciekawa oferta dostępna jest na stronie wynajemogrodzen.eu.

Jak wykonać ogrodzenie działki budowlanej?

Jeżeli zostanie wybrane ogrodzenie wsparte na słupkach drewnianych, należy osadzić je w ziemi w 3-metrowych odstępach na głębokości 40-50 cm. Przy użyciu zaginanych gwoździ mocuje się do nich siatkę.

Jeżeli zostaną wybrane słupki metalowe, konieczne jest zalanie ich betonem, ponieważ bezpośrednio umieszczone w glebie, bardzo szybko poddadzą się procesowi korozji. Do stworzenia konstrukcji niezbędne będą również:

  • rozpórki do słupków narożnych i przy bramie,
  • napinacze drutu,
  • pręty lub płaskowniki naciągowe,
  • uchwyty mocujące.

Decydując się na wynajem ogrodzeń na czas budowy, można skutecznie zabezpieczyć teren oraz materiały budowlane przed złodziejami.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl