Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Ogród

Kiedy warto skorzystać z profesjonalnych usług ogrodniczych?

Kiedy warto skorzystać z profesjonalnych usług ogrodniczych?

Wiele osób, które dysponują ogrodem, pragnie stworzyć piękną przestrzeń do relaksu i odpoczynku. Jednak zdarza się, że miłośnicy natury mierzą siły na zamiary i postanawiają samodzielnie zaprojektować ogród. Należy pamiętać, że wiedza hobbystyczna nie równa się z profesjonalną. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z usług firmy ogrodniczej?

Wybór odpowiednich roślin

Posiadanie ogrodu niesie za sobą pewne obowiązki, takie jak systematyczne prace ogrodnicze. Kierując się własnym gustem i poświęcając czas na pielęgnowanie zieleni możemy stworzyć przytulny zakątek. Jednak nie można pominąć bardzo ważnej kwestii, czyli wyboru roślin. Jedne dobrze czują się w cieniu, inne pięknie rosną w pełnym słońcu.

Jeżeli zdecydujemy się na samodzielny wybór i zasadzenie roślin, możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego – kwiaty mogą zacząć obumierać. Wówczas będzie potrzebna kolejna inwestycja w rośliny.

Specjaliści z firmy ogrodniczej potrafią dobrać rośliny, kierując się wymaganym umiejscowieniem względem słońca. Równie ważny jest dobór okazów według ich tempa wzrostu oraz biorąc pod uwagę odporność na szkodniki. Ogrodnicy uwzględniają wszystkie aspekty, by ogród prezentował się nienagannie przez wiele lat.

Praktyczna strona ogrodu

W oparciu o dużą wiedzę i doświadczenie specjaliści z firmy ogrodniczej potrafią zaprojektować nie tylko piękny, ale również funkcjonalny ogród. Odpowiednie zagospodarowanie terenu wokół domu czy działki rekreacyjnej z pewnością ułatwi poruszanie się po ogrodzie. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcemy mieć na działce oczko wodne, altanę, meble ogrodowe czy rabatę z bylinami.

Funkcjonalność komunikacyjna jest bardzo ważna w przypadku małych przestrzeni, gdzie liczy się każdy skrawek ziemi. Ogrodnik zaplanuje m.in. liczbę, długość i szerokość ścieżek, tak, by były jak najbardziej funkcjonalne. Dotyczy to również działek o nietypowym ukształtowaniu terenu – projektant z pewnością stworzy ergonomiczną przestrzeń, która będzie wygodna dla domowników.

Dopasowanie przestrzeni do budynku

Ogród jest wizytówką każdego domu, dlatego powinien być odpowiednio dopasowany do budynku np. koloru elewacji czy kształtu bryły. Ważny jest wybór stylu aranżacyjnego – wszystkie elementy powinny być idealnie do siebie dopasowane. Ponadto firma ogrodnicza pomoże nam dobrać elementy małej architektury, takie jak altany, lampy czy ławki.

Usługi ogrodnicze warto powierzyć profesjonalistom, którzy zajmują się kompleksowym projektowaniem ogrodów. Jedną z wartych polecenia firm ogrodniczych jest Garden Design, czyli zawojscyogrody.pl. Specjaliści odpowiednio zaaranżują przestrzeń z uwzględnieniem najważniejszych stref, czyli wypoczynkowej, funkcjonalnej oraz rekreacyjnej dla dzieci.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl