Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Wokół domu

Jaki wideodomofon IP do małej firmy?

Jaki wideodomofon IP do małej firmy?

Nowoczesny wideodomofon IP do małej firmy to sprzęt, który wyraźnie podnosi komfort i bezpieczeństwo w biurze czy siedzibie przedsiębiorstwa. Zapewnia komunikację głosową i video oraz kontrolę dostępu. W artykule pokażemy, jak wybrać dobry wideodomofon w technologii IP.

Współczesne domofony z kamerą wideo doskonale łączą szereg funkcji związanych ze zdalną kontrolą dostępu do pomieszczeń i budynków. Wbudowana kamera wideodomofonu IP pozwala również na zdalny podgląd otoczenia, gdzie została zainstalowana stacja bramowa. Dodajmy, że na rynku są dostępne też urządzenia wspierające protokół SIP 2.0, które pozwalają na realizację połączeń i funkcji kontroli dostępu z poziomu aplikacji mobilnej w dowolnym miejscu na świecie.

Dlaczego wideodomofon IP jest lepszy od tradycyjnego domofonu?

Tradycyjny domofon służy głównie do zdalnej komunikacji z osobami chcącymi wejść do budynku. Pozwala na sterowanie elektrozaczepem drzwi wejściowych. Niektóre modele umożliwiają sprawowanie kontroli nad dwoma elektroaczepami. Praktyczny wideodomofon IP posiada o wiele więcej funkcji. Przede wszystkim zapewnia komunikację zarówno w torze audio, jak i video. Dodatkowo może być połączony z siecią LAN oraz internetem.

Jak wybrać dobry wideodomofon IP do małej firmy?

Poznaliście już podstawowe funkcje i zalety funkcjonalnych zestawów wideodomofonowych. Sprawdźmy teraz, jak wybrać dobry wideodomofon IP do małej firmy. Nasze rozważania podzielimy na wskazówki dotyczące stacji bramowej oraz monitora do domofonu video.

Stacja bramowa do wideodomofonu IP

Montowana na zewnątrz stacja bramowa do wideodomofonu IP powinna spełniać szereg wymogów.

  • Kąt widzenia – pole widzenia kamery powinno zapewniać czytelny obraz sylwetek i twarzy osób wchodzących do budynku.
  • Wsparcie dla RFID – dobrym pomysłem jest wybór sprzętu współpracującego z kartami i brelokami zbliżeniowymi.
  • Dodatkowa kamera – zaprojektowany w technologii IP wideodomofon z dodatkową kamerą stanowi mały system monitoringu wizyjnego.
  • Podświetlenie – podświetlany panel gwarantuje wygodę i komfort użytkowania w godzinach nocnych.
  • Obudowa – przeznaczona do montażu na zewnątrz budynku stacja bramowa powinna posiadać obudowę odporną na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć.

Decydując się na zakup domofonu wideo, warto również zwrócić uwagę na wymaganą liczbę obsługiwanych lokatorów oraz rodzaj instalacji i podłączenia.

Monitor do wideodomofonu IP

Przeznaczony do montażu w biurze czy sali konferencyjnej monitor do wideodomofonu IP powinien być łatwy w obsłudze. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

  • Rozmiar – w zależności od potrzeb i dostępnego miejsca rekomendujemy ekrany o przekątnej 7 lub 10 cali.
  • Obsługa dotykowa – domofon video wyposażony w panel dotykowy jest zazwyczaj wygodniejszy w obsłudze.
  • Funkcja przekierowania – zestawy wideodomofonowe IP posiadają często możliwość przekierowania rozmów na telefon komórkowy lub aplikację mobilną na smartfona.
  • Zapis zdjęć i wideo – możliwość zapisania obrazu wideo czy zdjęć na karcie pamięci umożliwia przeglądanie archiwalnych nagrań w przypadku wystąpienia incydentu.
  • Sterowanie bramą – jeżeli posesja jest odgrodzona płotem wraz z bramą wjazdową, to warto wybrać sprzęt, który umożliwi nam zdalne otwieranie wjazdu.

Jeżeli nasze przedsiębiorstwo ma kilka lokali lub budynków, to dobrym rozwiązaniem będzie wybór monitora oraz systemu wideodomofonowego z funkcją interkomu.

Wybierz nowoczesny wideodomofon IP do firmy!

Domofony video stanowią doskonały wybór dla małych firm i niewielkich przedsiębiorstw z branży usługowej czy produkcyjnej. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki możliwości weryfikacji osób przy pomocy dźwięku i obrazu. Wiele dostępnych na rynku urządzeń zapewnia także szerokie możliwości komunikacji wewnętrznej, dzięki praktycznej funkcji interkomu. Jeżeli szukasz sprawdzonego dostawcy niezawodnych wideodomofonów IP, to wybierz nowoczesny sprzęt z oferty sklepu internetowego EC System. Doświadczeni doradcy handlowi z przyjemnością pomogą Ci w doborze zestawu wideodomofonowego dla małej firmy.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl