Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Wokół domu

Jaką baterie umywalkową z termostatem wybrać?

Jaką baterie umywalkową z termostatem wybrać?

Urządzając łazienkę, trzeba podjąć wiele często niełatwych decyzji. Jedną z nich jest optymalny wybór baterii umywalkowej. Szacuje się, że to właśnie ona należy do najczęściej używanych. To właśnie zresztą przy niej rozpoczynamy i kończymy dzień. Jest to też ten element, który znajduje się zazwyczaj naprzeciwko wejścia do wnętrza. Z tych względów bateria umywalkowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także i estetyczna. W ostatnich latach sporym zainteresowaniem cieszą się baterie umywalkowe termostatyczne, które są chętnie wybierane nie tylko przez wykonawców czy projektantów wnętrz, ale i klientów indywidualnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Bateria umywalkowa termostatyczna – czym się wyróżnia?

Umywalkowe baterie termostatyczne cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Jeszcze do niedawna wybierane były głównie baterie termostatyczne prysznicowe, obecnie chętnie kupowane są także i modele umywalkowe. Są to produkty, które sprawdzają się idealnie wtedy, gdy z łazienki samodzielnie korzystają małe dzieci lub osoby starsze. Po odkręceniu kurka bowiem wypływa pożądana, ustawiona już woda o optymalnej temperaturze. Ma ona zazwyczaj 38 stopni. Tym samym osoba, która korzysta z baterii nie poparzy się.

Dlaczego warto wybrać baterię umywalkową termostatyczną? Przede wszystkim ze względu na to, że dzięki tego typu produktom można znacznie zmniejszyć zużycie wody. Nie marnujemy bowiem czasu oraz wody podczas korzystania z baterii na ustawianie optymalnej temperatury wody. Szacuje się, że dzięki tym bateriom można zmniejszyć zużycie nawet o 40%.

 

umywalka

Baterie umywalkowe z termostatem – charakterystyka

Tym co wyróżnia baterie termostatyczne umywalkowe https://lazienkiabc.pl/Miski-WC-c267 jest to, że wyposażone są dodatkowo w termostat. Element ten steruje mechanizmem mieszającym wodę ciepłą i zimną. Tym samym odpowiada on za utrzymanie optymalnej temperatury – takiej jaka została ustawiona na pokrętle temperatury. Z baterii zawsze wypływa woda o takiej samej temperaturze, chyba że sami zmienimy jej ustawienie na pokrętle.

W większości baterii umywalkowych z termostatem temperaturę wody można ustawić w przedziale od 15 do 60 stopni – z dokładnością do 1 stopnia. Są to więc urządzenia bardzo precyzyjne. Decydując się na zakup, warto jest wybrać model, który posiada zabezpieczenie przeciw przypadkowemu przestawieniu temperatury. Tylko takie modele sprawdzą się idealnie w łazience, z której korzystają dzieci.

 

bateria do umywalki

Polecane baterie umywalkowe termostatyczne

Na rynku znajduje się wiele modeli baterii umywalkowych ściennych. Z pewnością jedną z popularniejszych jest: Bateria ścienna umywalkowa termostatyczna Grohe GROHTHERM SPECJAL. Model ten zachwyca nie tylko designem, ale przede wszystkim parametrami technicznymi. Bateria ze względu na estetykę sprawdzi się w wielu współczesnych łazienkowych aranżacjach.

Do technologii, które są jej wyróżnikiem zaliczyć można: chromowaną powierzchnię GROHE StarLIght, dzięki której bateria nawet po wielu latach użytkowania wygląda jak nowa. Poza tym posiada głowicę termostatyczną wysokiej jakości ze stałą blokadą temperatury. Model tym samym jest bardzo bezpieczny w użytkowaniu. Dzięki technologii GROHE Quickfix można bardzo szybko przeprowadzić wymianę zaworów zwrotnych w instalacji. Atutem baterii termostatycznej umywalkowej Grohe jest również chłodna powierzchnia oraz zintegrowane odcięcie wody mieszanej.

Bateria umywalkowa termostatyczna Grohe polecana jest przez ekspertów, także do łazienek, z których korzystają samodzielnie dzieci czy osoby starsze. Jest to więc model, który sprawdzi się nie tylko w prywatnych, domowych łazienkach, ale także w przedszkolach, żłobkach, szkołach, domach opieki itp.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl