Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Wokół domu

Jak wybrać odpowiednie zawiasy do szkła i uszczelki prysznicowe?

Jak wybrać odpowiednie zawiasy do szkła i uszczelki prysznicowe?

Coraz częściej miejsce wanien zajmują we współczesnych domach i mieszkaniach natryski. Jest to związane przede wszystkim z ekonomiką tego rozwiązania – pozwala ono na uzyskanie znacznych oszczędności wody i potrzebnej do jej podgrzania energii. Jednocześnie odpowiednio dobrane elementy konstrukcyjne, takie jak nowoczesne zawiasy do szkła czy uszczelki prysznicowe, powodują, że korzystanie z natrysków jest łatwe i wygodne.

Coraz częściej miejsce wanien zajmują we współczesnych domach i mieszkaniach natryski. Jest to związane przede wszystkim z ekonomiką tego rozwiązania – pozwala ono na uzyskanie znacznych oszczędności wody i potrzebnej do jej podgrzania energii. Jednocześnie odpowiednio dobrane elementy konstrukcyjne, takie jak nowoczesne zawiasy do szkła czy uszczelki prysznicowe, powodują, że korzystanie z natrysków jest łatwe i wygodne.

Zawiasy do szkła i uszczelki prysznicowe – do czego służą?

Warto zastanowić się nad tym, jaką rolę pełnią w łazience omawiane przez nas części składowe wyposażenia prysznica. Jeżeli idzie o zawiasy do szkła – ich podstawowym przeznaczeniem jest zapewnienie ruchomości odpowiednich elementów kabiny natryskowej. Dzięki podzespołom tego typu drzwi do jej wnętrza otwierają się w sposób płynny, zapewniając przy tym szczelność jej wnętrza.

Zagwarantowanie szczelności to również podstawowe zadanie, jakie spełniać mają uszczelki prysznicowe. Produkty te występują w wielu wariantach – można je więc stosować zarówno w przypadku drzwi przesuwnych, jak i tradycyjnych. W każdej z tych odmian ich użycie ma jednak jeden cel: zapobieganie przedostawaniu się wilgoci poza kabinę prysznicową.

lazienka2

Uszczelki prysznicowe i zawiasy do szkła – jakość przede wszystkim

Zarówno w przypadku uszczelek prysznicowych, jak i zawiasów do szkła, warto stawiać na produkty o wysokiej jakości. Ma to swoje uzasadnienie przede wszystkim w praktycznej użyteczności takich wyrobów. Ich wytrzymałość powoduje, że możliwa jest ich długotrwała eksploatacja. Dzięki temu użytkownik zyskuje nie tylko wygodę – nie trzeba wszak w takiej sytuacji prowadzić częstych prac remontowych – lecz również sporo oszczędza. Ten ostatni aspekt związany jest z rzadszą wymianą podzespołów na nowe.

Produkty o odpowiednim wykonaniu gwarantują również wysoki komfort. Przykładowo uszczelki prysznicowe dobrej jakości zapewniają wysoką szczelność kabin prysznicowych, przez co wilgoć nie przedostaje się do samej łazienki. W rezultacie powierzchnia podłogi w tym pomieszczeniu nie staje się śliska – to natomiast wpływa na wygodę użytkownika oraz jego bezpieczeństwo.

Podobnie wygląda sytuacja, gdy idzie o zawiasy do szkła. Ich użycie umożliwia korzystanie z kabiny prysznicowej, ale to odpowiednia jakość tych produktów gwarantuje płynny ruch jej drzwi. Jedocześnie nowoczesne, wysokogatunkowe wyroby z tej grupy, pozwalają na samoczynne zamykanie się kabiny, co jest wygodne na przykład wówczas, gdy użytkownik nie ma pełnej swobody ruchów.

Zawiasy do szkła i uszczelki prysznicowe – kwestia estetyki

Odpowiednio dobrane zawiasy do szkła i uszczelki prysznicowe powinny współgrać ze stylistyką wnętrza. Obecnie na rynku można spotkać liczne wzory tych produktów, dzięki czemu dostosowanie modelu do charakteru danej łazienki nie stanowi problemu.

Zarówno osoby, które preferują pomieszczenia o nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce, jak i ci, którzy wybierają wnętrza o bardziej tradycyjnym charakterze, nie mają w chwili obecnej kłopotu z tym, by dobrać właściwe zawiasy do szkła czy odpowiednie dla danego designu uszczelki prysznicowe.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl