Problemy z kręgosłupem, bólami mięśni czy stawów to dolegliwości, które dotykają znacznej części światowej populacji. Jednym ze sposobów na poprawę komfortu życia są specjalistyczne fotele medyczne, które dzięki swojej konstrukcji, ogromnemu zakresowi regulacji, czy wentylowanej tapicerce, wspomagają chorych w powrocie do zdrowia.
Spis treści
Czym jest fotel rehabilitacyjny?
Fotel rehabilitacyjny to mebel zaliczany do gatunku medycznych, którego zadaniem jest wsparcie w leczeniu osób cierpiących na dolegliwości związane z bólami kręgosłupa, mięśni oraz stawów. Jego głównym zadaniem jest dostosowanie się do ciała pacjenta w taki sposób, by zapewniały komfort nawet podczas wielogodzinnego leżenia. Jednocześnie celem ich stosowania jest zapobieganie pogłębianiu się urazów, czy dysfunkcji, z którymi zmagają się pacjenci.
Czym różni się fotel medyczny od zwykłego fotela?
Fotele medyczne projektowane są z myślą o zapewnieniu jak największego komfortu pacjentom, którzy często spędzają na nich długie godziny bez najmniejszej przerwy. Z tego względu szczególny nacisk kierowany jest na zapewnienie możliwie jak największego zakresu regulacji siedziska. W ten sposób, w zależności od potrzeb bądź wymogów pacjenta, możliwe jest ustawienie fotela w pozycji siedzącej, półleżącej, albo w pełni leżącej. Dodatkowo w większości przypadków meble medyczne oferują opcje regulacji wysokości, podłokietników, czy elementów, które podtrzymują stopy. Przez wzgląd na długotrwałe użytkowanie, specjalnej próbie poddawana jest także tkanina, która pokrywa siedzisko. Wielogodzinne leżenie sprawia, że dla komfortu pacjenta, konieczna jest odpowiednia, solidna wentylacja, a sam materiał powinien być przyjemny w dotyku, ale jednocześnie ze względów technicznych wymaga się od niego ponadprzeciętnej trwałości i możliwości łatwego czyszczenia.
Jaki fotel rehabilitacyjny wybrać?
Rynek mebli medycznych jest dosyć obszerny, dlatego każdy może odnaleźć fotel, który zaspokoi indywidualne potrzeby. Mnogość rozwiązań możemy zaobserwować, przeglądając oferty sklepów medycznych, takich jak Kamila Meble. Obserwując listę produktów, dostępną pod adresem https://kamilameble.pl/131-krzesla-medyczne-rehabilitacyjne możemy zauważyć, że w sprzedaży znajdują się zarówno tradycyjne krzesła, przypominające fotele biurowe, jak i specjalistyczne taborety, a nawet nakładki rehabilitacyjne. Wybór prawidłowego modelu fotela powinien być uzależniony od dolegliwości, które trapią pacjenta. Należy bowiem wybrać produkt, który zapewni jak największy komfort i zapobiegnie pogłębianiu się problemów zdrowotnych. Innym istotnym czynnikiem są gabaryty przyszłego użytkownika. Szczególnie ważne są parametry takie jak wzrost oraz masa ciała. Na ich podstawie możemy wybrać solidny i trwały fotel, który będzie służył przez lata. Ciekawą propozycją jest fotel Xilium.
Specjalistyczne fotele medyczne dla dzieci?
W sprzedaży znajdują się także fotele rehabilitacyjne przeznaczone dla najmłodszych pacjentów. W końcu także tej grupy wiekowej dotyczą różnego rodzaju dolegliwości związane z kręgosłupem, czy bólami mięśni, albo poważnymi urazami. W odróżnieniu od standardowych mebli medycznych te, które są przeznaczone dla dzieci, są znacznie mniejsze i bardziej kompaktowe. Co do zasady oferują jednak dokładnie taką samą funkcjonalność, a ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie komfortu młodym pacjentom.
Fotele rehabilitacyjne – podsumowanie
Pod pojęciem foteli rehabilitacyjnych kryją się specjalistyczne meble medyczne, przeznaczone dla pacjentów cierpiących na dolegliwości związane z kręgosłupem, bólem mięśni, stawów, czy różnego rodzaju dysfunkcjami oraz urazami. W odróżnieniu od standardowych siedzisk fotele medyczne charakteryzują się tym, że są projektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom jak największej dawki komfortu. Chodzi bowiem o złagodzenie bolesnych objawów oraz zapobieganie ich pogłębianiu się. Na rynku foteli medycznych obecne są liczne rozwiązania różnych producentów, dzięki czemu każdy może wybrać rozwiązanie dla siebie. Specjalistyczny fotel rehabilitacyjny może okazać się sposobem na zminimalizowanie dolegliwości dnia codziennego.