Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Wokół domu

Do czego służy siatka zgrzewana?

Do czego służy siatka zgrzewana?

Siatka zgrzewana nadaje się nie tylko do wykonania płotu. Jednym z jej zastosowań jest możliwość wykonania trwałej i estetycznej woliery. Z łatwością zrobisz z siatki zgrzewanej klatkę dla drobiu, gołębi, królików czy papug. Sprawdź, jakie zastosowanie ma siatka zgrzewana.

Siatka zgrzewana – co to?

Siatka zgrzewana, nazywana jest inaczej matą zgrzewaną i jest alternatywą dla tradycyjnej siatki plecionej. Produkowana jest w formie gotowych arkuszy lub w konkretnym wymiarze zamówionym przez klienta. Specjalne zgrzewane łączenie stalowych drutów, z jakich jest wykonana, zapewnia trwałość i sztywność. Zgrzewanie drutów w każdym miejscu ich skrzyżowania pozwala na wytworzenie materiału o doskonałych właściwościach technicznych i dużej wytrzymałości. Dodatkowe zabezpieczenie sprawia, że siatka zgrzewana jest odporna na korozję i szkodliwe warunki atmosferyczne. Ponadto można ją pomalować na dowolny kolor – zarówno matowy, jak i z połyskiem.

Do czego przydaje się siatka zgrzewana?

Dzięki swoim właściwościom, siatka zgrzewana znajduje zastosowanie w różnych miejscach. Przede wszystkim można z niej wykonać wytrzymały płot. Niemniej jednak z powodzeniem można ją zastosować w ogrodzie do małej architektury ogrodowej, a  także do stworzenia klatek dla zwierząt – np. gołębi czy drobiu hodowlanego. Równie dobrze siatka zgrzewana nadaje się do wykonania różnego rodzaju półek i pojemników, przydatnych zarówno w domu, jak i sklepach czy halach magazynowych. Na koniec warto wspomnieć o dekoracyjnym zastosowaniu siatki. Z jej pomocą stworzysz w domu lub biurze albo punkcie usługowym oryginalną zieloną ścianę – wystarczy, że zamontujesz na odpowiednich dystansach taką siatkę na ścianie i wypełnisz ją roślinami, a po jakimś czasie, kiedy zaczną się one rozwijać, będziesz mógł się cieszyć oryginalnym i naturalnym elementem dekoracyjnym.

kratosfera siatka zgrzewana z drutem brzegowym mozliwy brak z jednej strony 1200x1000 25x25x3 dostepna z magazynu

Siatka zgrzewana używana przy hodowli zwierząt

Jednym z ważniejszych zastosowań, oprócz oczywistych ogrodzeń, są woliery i różnego rodzaju siatki hodowlane, które sprawdzają się do wykonania klatek dla zwierząt.

Przede wszystkim siatka zgrzewana przydaje się do uprawy zwierząt hodowlanych – dzięki niej stworzysz bezpieczną przestrzeń dla drobiu, ptaków i innych zwierząt hodowlanych. W ten sposób zabezpieczysz je przed niekontrolowanym wyjściem lub dostaniem się do zagrody drapieżników i gryzoni.

Zwierzęta hodowlane to jednak nie jedyne, jakie mogą korzystać z konstrukcji wykonanej z siatki zgrzewanej. Przydaje się ona także przy zabezpieczaniu królików, gołębi oraz ptaków egzotycznych, np. papug. Drobne oczka siatki są bezpieczne dla zwierząt – nie powodują otarć ani skaleczeń umieszczonych w klatce, np. papug. To rozwiązane jest często stosowane przez hodowców gołębi oraz królików.

Co istotne, taka siatka jest łatwa w montażu, dlatego samodzielne przygotowanie klatki czy zagrody nie będzie niczym skomplikowanym. Bez względu na zagęszczenie oczek, zwierzęta mają zapewniony stały dostęp do powietrza. Dzięki siatce zgrzewanej i ocynkowanej ogniowo, masz zagwarantowaną jakość na lata, a jednocześnie odporność na korozję i inne szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Do budowy wolier niezbędna jest bardzo mocna siatka, która zapewni sztywność i wytrzymałość. Taką jakość siatek w różnych wymiarach i wielkościach drutu znajdziesz między innymi w Kratosferze https://www.kratosfera.pl. W ofercie dostępne są siatki, z których można wykonać klatki modułowe.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl