W budownictwie stosuje się rozmaite rodzaje spoin, jednak najbardziej uniwersalny, a co za tym idzie, najchętniej wykorzystywany w tej branży jest klej poliuretanowy. Znajduje on wszechstronne zastosowanie na placach budowy, ponieważ cechują go unikalne właściwości użytkowe i wysokie parametry techniczne – dzięki temu może posłużyć jako przydatne narzędzie do wykonywania różnorodnych prac konstrukcyjnych i wykończeniowych.
Do czego można wykorzystać klej poliuretanowy?
Klej poliuretanowy umożliwia łatwe, a także mocne i trwałe łączenie wielu elementów budowlanych, niezależnie od tego, z jakich materiałów zostały wykonane. Z jego pomocą szybko, sprawnie, a przede wszystkim w sposób solidny przeprowadzimy więc takie prace jak montaż paneli izolacyjnych do płyt gipsowo-kartonowych, spoinowanie płyt dekoracyjnych drewnopochodnych i z tworzyw sztucznych, klejenie kształtek z ceramiki porowatej i betonu komórkowego oraz klejenie płyt z polistyrenu, wełny czy korka do betonu, kamienia, drewna, metali i tym podobnych podłoży budowlanych. To oznacza, że klej poliuretanowy może nam posłużyć do stawiania ścianek działowych, ocieplania poddaszy i garaży, wygłuszania kontenerów, mocowania parapetów i wielu, wielu innych zastosowań. Poleca się go też oczywiście do montażu różnego rodzaju elementów dekoracyjnych, chociażby listew przypodłogowych i sufitowych, sztukaterii, kinkietów oraz okładzin ściennych.
Jaki klej poliuretanowy warto kupić?
Najlepszy dostępny obecnie na polskim rynku klej poliuretanowy to Soudabond, o którym poczytacie na tosieklei.pl. Wyróżnia się on spośród innych produktów tego typu innowacyjną formułą opartą na polimerach hybrydowych, dzięki czemu zapewnia ekstremalnie silne wiązanie i super wytrzymałość. Można go wykorzystywać zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych, ponieważ doskonale radzi sobie z niekorzystnymi warunkami, nawet tak trudnymi jak deszcz i mróz, zawsze gwarantując optymalną trwałość. Do tego ma tę zaletę, że jest ekologiczny – może się pochwalić certyfikatem instytutu GEV, potwierdzającym jego zgodność z najbardziej restrykcyjnymi europejskimi normami dotyczącymi bezpieczeństwa środowiskowego.