Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Wokół domu

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Za wyborem paneli fotowoltaicznych przemawia wiele atutów. Podpowiadamy, czym się charakteryzują i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. W tym poradniku znajdziesz kilka sprawdzonych wskazówek. Dowiedz się więcej i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Czym jest fotowoltaika?

Mowa o metodzie przetwarzania energii słonecznej na prąd elektryczny. Proces ten jest możliwy dzięki specjalnej instalacji. Jej główne elementy to panele fotowoltaiczne, które pozwalają na zamianę promieniowanie słoneczne w prąd stały. Z kolei inwerter pozwala na przekształcenie go w prąd przemienny. Pozyskana w ten sposób energia pozwoli Ci zasilić wiele urządzeń w domu czy w biurze.

To ekonomiczne, a zarazem ekologiczne rozwiązanie. Wysokiej klasy panele kupisz w sklepie internetowym Sternhoff. Te dostępne są w wielu wariantach, więc na pewno znajdziesz modele idealne dla siebie. Wystarczy zajrzeć na stronę https://www.sternhoff.pl/160-panele-sloneczne i zapoznać się z bogatą ofertą. To świetna propozycja dla osób, które chcą sięgnąć po nowoczesne ogniwa na lata.

Instalacja fotowoltaiczna w praktyce

W panelach fotowoltaicznych znajduje się materiał półprzewodnikowi. To dzięki niemu następuje proces przekształcania energii. Prąd, który uzyskasz, może zasilić urządzenia w czterech kątach, sprzęt w garażu, a także trafić do magazynu energii. Jeżeli wygenerujesz nadwyżki, dostawca odkupi od Ciebie energię i w ten sposób uzyskasz niższe rachunki.

Wieczorem i w nocy możesz wykorzystać zmagazynowany prąd. Jeżeli jednak magazyn odłączysz, kupisz energię w tradycyjny sposób. Prawidłowo zainstalowana fotowoltaika pozwoli Ci uzyskać zwrot z inwestycji nawet po kilku latach. Dla uzyskania większych oszczędności staraj się uruchamiać większość urządzeń w ciągu dnia.

Pamiętaj, że jakość paneli oraz sposób montażu ma kluczowe znaczenie dla wydajności instalacji. Wystarczy jednak wybrać ogniwa ze sklepu Sternhoff, aby móc uzyskać oczekiwane oszczędności. Przekonało się o tym wielu zadowolonych klientów. Teraz możesz do nich dołączyć.

Budowa instalacji fotowoltaicznej

Panele fotowoltaiczne pozwolą Ci na pobieranie energii oraz wytwarzanie prądu stałego. Najczęściej montuje się je na gruncie lub na dachu, a każde z tych rozwiązań wymaga nieco innej instalacji. Dziś bardzo dużą popularnością cieszą się ogniwa polikrystaliczne skonstruowane z podłoża kompozytowego i szkła antyrefleksyjnego.

Ważną rolę w instalacji pełni również inwerter bądź mikroinwetery. Nie zapomnij o solidnie wykonanych przewodach oraz elementach montażowych. Przy wyborze rozwiązań z zakresu fotowoltaiki liczy się więc każdy detal. Jeżeli nie wiesz, jak wybrać idealne rozwiązanie, skontaktuj się z pomocną obsługą sklepu Sternhoff. Dzięki temu na pewno wybierzesz propozycję idealnie dopasowaną do osobistych potrzeb. To świetna opcja dla wymagających klientów.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl