Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Ogród

Co odstrasza komary na ogrodzie– 4 sprawdzone sposoby

Co odstrasza komary na ogrodzie– 4 sprawdzone sposoby

Szukasz kilku całkowicie naturalnych sposobów na pozbycie się komarów z podwórka? Jeśli chodzi o obronę podwórek, podwórek i przestrzeni na zewnątrz przed irytującymi szkodnikami, nic nie może się równać z walką ludzi z komarami. Komary mogą w krótkim czasie zepsuć idealny wieczór na świeżym powietrzu. A jeśli nie wystarczy poradzić sobie z ich bolesnymi, swędzącymi ukąszeniami, to również grożą chorobą za każdym razem, gdy wgryzają się w twoją skórę. Dowiedz się co odstrasza komary skutecznie i na długo!

Chcesz wiedzieć, czy naprawdę można je powstrzymać? A nawet więcej, bez konieczności uciekania się do komercyjnych sprayów na owady i „bomb na owady”, które mają długą listę wątpliwie bezpiecznych składników?

Odpowiedź brzmi: tak, naprawdę możesz odzyskać swoje podwórko od komarów. Co więcej, nie musisz uciekać się do chemicznych sprayów! Wierz lub nie, łącząc kilka prostych metod, które mogą ich odstraszyć – i stosując kilka wypróbowanych i prawdziwych naturalnych środków, możesz poważnie uszkodzić populację komarów na podwórku.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się kilku zaskakującym faktom, których możesz nie wiedzieć o tym, co przyciąga komary, a co nie – a następnie omówimy cztery najlepsze całkowicie naturalne metody kontroli komarów w sposób naturalny.

Co przyciąga komary do ludzi i co odstrasza komary?

Komary są bardzo przyciągane przez zapachy. Niestety, wiele z tych zapachów, ludzie regularnie używają. Komary uwielbiają zapach dezodorantów, perfum, olejków kwiatowych i balsamów. I na wypadek, gdybyś pomyślał, aby nie używać żadnego z nich, aby je odstraszyć, to one jednak również skłaniają się w kierunku zapachu ciała i skóry!

Znajdują te zapachy za pomocą markerów chemicznych i podążają za nimi, aby pożywić się na skórze. Komary są również przyciągane przez gazy, takie jak dwutlenek węgla. A ten drobny fakt oznacza, że ​​wbrew powszechnemu przekonaniu, ognisko na podwórku może przyciągać komary, a nie je odstraszać. To znaczy, jeśli jest to palenisko gazowe!

Jak pozbyć się komarów

co odstrasza komaryGazowe palenisko może w rzeczywistości przyciągać więcej komarów niż je odpychać. Emitowany dwutlenek węgla przyciąga komary, a bez dymu wejdą do środka! Jeśli rozpalisz swój przydomowy kominek gazowy, myśląc, że płomień pomoże odstraszyć komary, tak się nie stanie. W rzeczywistości dwutlenek węgla emitowany przez ogień przyciąga więcej komarów na imprezę.

Ale oto ciekawy zwrot. Palenisko na drewno może w rzeczywistości pomóc odstraszyć komary. Dym z żarzącego się drewna jest nieprzyjemny dla komarów i odstraszy je. Wrzuć trochę szałwii lub rozmarynu do ognia, gdy się pali, a naprawdę może je usunąć!

Teraz gdy wiemy trochę o tym, co przyciąga komary na twoje podwórko, przyjrzyjmy się, co może je powstrzymać.

Co odstrasza komary – 4 sposoby na pozbycie się komarów na podwórku

Przyciągaj drapieżniki na komary!

Jednym z najlepszych sposobów na kontrolowanie populacji komarów na podwórku jest przyciąganie drapieżników. Np. nietoperze to drapieżniki, które są niezwykle skuteczne w pożeraniu komarów. Brzmi to zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe, ale mogą zjadać tysiące komarów dziennie, a wszystko to za darmo! Co odstrasza komary najskuteczniej – strach przed drapieżnikami!

Ale aby sprowadzić te pomocne drapieżniki, musisz stworzyć im zachęcającą przestrzeń do życia. A jak najlepiej to zrobić? Zapewnij im długoterminowe schronienie! Wiele ptaków można sprowadzić, oferując im po prostu dom. W rzeczywistości nietoperze są jednym z najskuteczniejszych drapieżników, jeśli chodzi o jedzenie komarów.

Jedno jest pewne, niezależnie od tego, czy karmiąc je, czy dając im dom, przyciąganie pożytecznych ptaków może znacznie pomóc w powstrzymaniu komarów!

Użyj mocy poruszającego się powietrza! Jak pozbyć się komarów?

Oto mały fakt dotyczący komarów, którego możesz nie być świadomy – komary nienawidzą poruszającego się powietrza! Po pierwsze, komarom, ze swoimi cienkimi i wątłymi ciałami owadów, niezwykle trudno jest latać przy silnym wietrze. Nie są w stanie poruszać się w strumieniu powietrza i mają jeszcze więcej problemów z próbą dotarcia do celu.

Ale silne wiatry i wiatr również uniemożliwiają komarom znalezienie cię w pierwszej kolejności. Jeśli pamiętasz, na początku artykułu opisaliśmy, jak komary są przyciągane przez dwutlenek węgla. Kiedy jest silny wiatr lub prąd, dwutlenek węgla jest rozpraszany i szybko rozpraszany.

Efektem końcowym jest to, że komary mają wtedy znacznie trudniejsze znalezienie ciebie. Zwłaszcza gdy muszą próbować przelecieć przez silną bryzę, aby w pierwszej kolejności do ciebie dotrzeć. Ale to, co możesz zrobić, to wykorzystać moc wiatru, aby utrzymać ich na dystans. Zwłaszcza na gankach, tarasach i tarasach. Po prostu instalując lub konfigurując kilka wentylatorów w pobliżu, możesz prawie zakończyć ataki komarów w okolicy.

Niezależnie od tego, czy jest to wentylator sufitowy nad jadalnią na świeżym powietrzu na patio, czy prosty wentylator oscylacyjny umieszczony w miejscu, w którym siedzisz. poruszające się powietrze jest jednym z najlepszych sposobów na powstrzymanie komarów.

Wyeliminuj całą stojącą wodę – jak pozbyć się komarów

Komary rozmnażają się w wodzie stojącej. Eliminując wszelkie źródła stojącej wody wokół domu i krajobrazu, możesz poważnie wpłynąć na ich cykl rozrodczy. Ale aby wyeliminować wszystkie źródła stęchłej wody, musisz długo i intensywnie patrzeć. Na początek należy wyeliminować stare opony, wiadra i wszelkie naczynia, które mogą zbierać i zatrzymywać wodę.

Komary mogą wylęgać się i wylęgać larwy w ciągu zaledwie 48 godzin. Oznacza to, że pojedynczy deszcz, który zbiera się w dowolnym pojemniku, może szybko spowodować powstanie komarów! Ale nie poprzestawaj na tym. Jeśli masz basen dla dzieci lub fontannę do kąpieli dla ptaków, konieczne jest regularne opróżnianie i uzupełnianie wody.

Woda stojąca to otwarte zaproszenie dla komarów do rozmnażania się i wylęgu. Jednym z najlepszych sposobów na powstrzymanie komarów jest pozbycie się wszelkich zastałych źródeł wody wokół domu.

Jedno jest pewne, jeśli wyeliminujesz zdolność komarów do rozmnażania się, wyeliminujesz przyszłe pokolenia z nawiedzania przestrzeni na zewnątrz! A jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest wyeliminowanie stojącej wody wokół Twojej nieruchomości.

Rośliny odstraszają komary – co odstrasza komary

57Wreszcie, to, co posadzisz na swoim podwórku, wokół patio i na tarasie, może odegrać dużą rolę w zapobieganiu komarom. Niektóre rośliny wydzielają zapachy lub znaczniki chemiczne, których nie lubią komary. A posadzone w miejscach do siedzenia lub w ich pobliżu mogą zdziałać cuda, pomagając odstraszać komary.

Nagietki (aksamitka rozpierzchła) i nasturcje to dwa najmniej lubiane przez komary kwiaty i zapachy. Rośliny nasturcji wytwarzają unikalny marker chemiczny, którego nie znoszą komary. Po wykryciu zwykle trzymają się z dala od miejsca, w którym rosną rośliny.

Zarówno nasturcje, jak i nagietki pomagają odstraszać komary swoimi zapachowymi i chemicznymi markerami.

Nagietki to kolejny niezwykle pożyteczny kwiat, który rośnie wokół tarasów i tarasów. Ostry zapach liści i kwiatów nagietka ma taki sam odstraszający wpływ na komary. Nie tylko możesz dodać piękno swojej okolicy – ​​ale także uwolnij ją od błędów!

Jako dodatkowy bonus, zarówno nasturcje, jak i nagietki pomagają również w utrzymaniu innych irytujących szkodników, takich jak mszyce, mączliki i squash. Nasturcje doskonale nadają się do sadzenia w doniczkach na stołach na patio lub jako roślina obrzeżowa na rabatach. Nagietki świetnie sprawdzają się jako roślina rabatowa w ogrodzie lub posadzone w dużych donicach na patio.

Teraz już wiecie co odstrasza komary, poznaliście sprawdzone metody i rośliny na komary. Możecie już spokojnie planować letnie grille na waszych ogrodach.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.