Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Wokół domu

Bezpieczeństwo dzieci w ogrodzie

Bezpieczeństwo dzieci w ogrodzie

Co roku wiele dzieci trafia do szpitala z powodu wypadków, które zdarzają się w domu i ogrodzie. Sprawdzenie, czy Twój ogród jest bezpieczny dla najmłodszych członków rodziny, jest ważne. Oto kilka wskazówek i porad, jak uczynić Twój ogród tak bezpiecznym, jak to tylko możliwe.

Toksyczne rośliny

Może cię to zaskoczyć, ale bardzo duża część roślin jest w pewien sposób toksyczna dla ludzi i zwierząt. Niektóre rośliny ogrodowe stanowią zagrożenie w przypadku spożycia w dużych ilościach, ale ryzyko poważnych zatruć, reakcji skórnych lub alergii jest na ogół niskie. Najlepszą radą jest nauczenie dzieci od najmłodszych lat, aby nigdy nie jadły niczego, co zerwą lub znajdą w ogrodzie, czy to grzybów, kwiatów, jagód czy liści. Poczekaj, aż dzieci będą starsze, zanim pokażesz im, co można, a czego nie można jeść. Możesz również sprawdzić tę podręczną stronę internetową, która zawiera informacje o toksycznych roślinach.

Pyszne filodendrony są toksyczne dla ludzi i zwierząt, podobnie jak piękny kwiat księżycowy lub żeniszek meksykański.

Jeśli Twoje dziecko coś je i po zjedzeniu czegoś staje się wiotkie, senne, ma mdłości, puchnie w ustach, majaczy lub zaczyna zachowywać się nietypowo, pospiesz ich do szpitala z kawałkiem tego, co połknęli w celu identyfikacji.

Narzędzia i sprzęty ogrodowe

Trzymanie ostrych narzędzi i maszyn z dala od dzieci najlepiej zrobić, zabezpieczając je w szopie lub obszarze sklepu, który można zamknąć. Dzieci są notorycznie ciekawskie i będą próbowały wspinać się na kosiarkę lub przenosić ciężkie kilofy i łopaty, jeśli nie są zabezpieczone. Rany i siniaki są powszechne, gdy dzieci mieszają się ze sprzętem ogrodniczym! Podobnie nie pozwól im „pomóc” ci, obsługując maszyny ogrodowe. Elektryczne urządzenia ogrodowe również nie powinny być nigdy pozostawione w gniazdku, gdzie dzieci mają do nich dostęp. Elektryczne nożyce, przycinarki krawędziowe i kosiarki są odpowiedzialne za wiele odciętych palców rąk i nóg każdego roku!

Przechowywanie w ogrodzie powinno być bezpieczne i może być również piękne!

Pestycydy itp.

Trucizny roślin i owadów są znacznie bardziej toksyczne niż wiele roślin w twoim ogrodzie i muszą być zabezpieczone wysoko i najlepiej za zamkniętymi drzwiami, aby zapewnić bezpieczeństwo zainteresowanym małym ludziom. Podobnie postępuj zgodnie z zasadami higieny podczas samodzielnego stosowania tych środków chemicznych i zawsze dokładnie umyj ręce po ich użyciu. Nie pozwalaj dzieciom bawić się na trawniku, jeśli właśnie spryskałeś go środkiem odchwaszczającym lub środkiem owadobójczym, i nie zbieraj żadnych owoców ani warzyw przez 24 godziny po spryskaniu. Upewnij się również, że chemia garażowa jest bezpiecznie przechowywana poza zasięgiem wzroku. Nawozy i inne chemikalia, a także benzyna mogą wyglądać jak woda lub chłodny napój i mogą być śmiertelne, jeśli zostaną połknięte przez dziecko. Nie wlewaj chemikaliów do pojemników przypominających coś do picia, np. butelek po coca-coli, i zawsze dobrze je oznakuj.

Oczka wodna i baseny
59Utonięcia w domu to jedna z najczęstszych ofiar śmiertelnych wśród dzieci. Nigdy nie zostawiaj małego dziecka bez nadzoru w pobliżu wody, nawet brodzika. Często woda nie musi być głęboka, aby maluch lub dziecko mogło się w niej utopić. Upewnij się, że Twój basen, stawy i elementy wodne są bezpieczne i przykryte lub ogrodzone, jeśli masz małe dzieci, i użyj osłony stawu lub siatki drucianej tuż poniżej powierzchni wody dla ochrony. Opróżnij za nami brodziki lub przykryj je, jeśli zamierzasz ponownie wykorzystać wodę. Nie zakładaj, że dzieci pewnego dnia nie będą próbowały dostać się do wody i mogą przez pomyłkę się wślizgnąć. Po prostu nie warto ryzykować! Nie zostawiaj wiader z wodą, jeśli masz raczkujące dziecko… było zbyt wiele ofiar śmiertelnych spowodowanych utonięciem w wiadrze.

Zabezpieczenie strumienia takiego jak ten jest trudne, dlatego dla bezpieczeństwa zawsze musi być obecny dorosły.

Niebezpieczeństwo od zwierząt

Jeśli masz psy lub koty, usuń wszelkie odchody tak szybko, jak to możliwe, załóż rękawiczki lub użyj szufelki do robienia kupek i wyrzuć je. Oprócz nieprzyjemnego wchodzenia podczas zabawy w ogrodzie, odchody mogą zawierać pasożyty, które mogą powodować poważne infekcje i choroby u dziecka. Toksoplazmoza, która jest przenoszona z kocimi odchodami, może powodować wady wrodzone u nienarodzonych dzieci, dlatego należy bardzo uważać na usuwanie odchodów z ogrodu, jeśli sama jest w ciąży.

Zakrywaj piaskownice, gdy nie są używane – psy i koty widzą w nich idealną toaletę! I na koniec, zawsze postępuj zgodnie z czynnościami ogrodniczymi, dobrze szorując dłonie, w tym pod paznokciami, aby uniknąć infekcji.

Słodkie… ale to, co wychodzi z drugiej strony, nie jest takie!

Grill

Trzymaj je z dala od dzieci i nigdy nie zostawiaj ich bez nadzoru. Upewnij się, że są całkowicie na zewnątrz i zimne przed ich opuszczeniem. Należy również trzymać wszelkiego rodzaju pożary z dala od drewnianych konstrukcji, np. szop lub ogrodzeń, i upewnić się, że nie znajdują się one zbyt blisko drzew lub krzewów, które mogą zapalić światło. Cały czas nadzoruj dzieci wokół pożarów.

Bądź uważny!

Najbardziej podstawową i najważniejszą zasadą bezpieczeństwa w domu lub ogrodzie jest to, aby nigdy nie zostawiać małych dzieci bez opieki! Ale teraz idź tam z dziećmi, aby cieszyć się ogrodem i wyjaśnić im te zasady, aby one również zaczęły rozumieć, jak zachować bezpieczeństwo w ogrodzie.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.