Judaszowiec

Liście drzewa Judasza o długości od 6 do 12 cm w kształcie serca pojawiają się jeszcze przed wyrzuceniem liści. Na górze są koloru niebiesko-zielonego i mają szaro-zielony spód. Jesienią liście stają się ochrowo-żółte. W kwietniu roślinę ozdabiają różowe, delikatnie pachnące i skupione kwiaty. Rosną one częściowo bezpośrednio z pnia wieloletniego drewna, co jest uważane za […]

Jesień w ogrodzie

Sprawdź nasz poradnik, w którym polecamy najlepszą odzież roboczą i akcesoria na tę porę roku!

Jarmuż uprawa

Uprawa jarmużu (odmiana kapusty) – z artykułu dowiesz się jak uprawiać jarmuż od sadzonki jarmużu aż do zbioru. To jeden z przedstawicieli superfoods – zarówno smaczny jak i łatwy w uprawie. Kiedy już dowiesz się jak uprawiać jarmuż, nie ma odwrotu. Jest to zdrowa i smaczna roślina. Do tego łatwa w uprawie i dobrze wygląda […]

Werbena patagońska

Niewiele roślin może pochwalić się taką karierą jak werbena patagońska. Do niedawna prawie nieznana i rzadko spotykana w ogrodach, niemal z dnia na dzień stała się hitem i jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych w naszym klimacie. Przybyłą do nas z ameryki południowej. Ceniona jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących ogrodników, którzy z sukcesami mogą […]

Agapant afrykański (Agapanthus africanus) – piękna lilia afrykańska

Agapant afrykański (Agapanthus africanus – zwany również lilią afrykańską) to delikatna bylina zielna o jasnych liściach i niezwykłych kwiatach, jest to to wieloletnia roślina kłączowa. Nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, kształtowania krajobrazu i układania bukietów. Agapant afrykański fascynuje drgającymi płatkami w pastelowych odcieniach. Roślina należy do rodziny amarylkowatych. Jej ojczyzną jest bezkres Afryki Środkowej […]

Warzywa krzyżowe

Rodzina warzyw krzyżowych wzbudziła duże zainteresowanie w świecie zdrowia ze względu na zawarte w nich związki zwalczające raka. To sprawia, że ​​wielu ogrodników zastanawia się, czym są warzywa krzyżowe i czy mogą je uprawiać w swoim ogrodzie. Dobre wieści! Prawdopodobnie już uprawiasz co najmniej jeden (i prawdopodobnie kilka) rodzajów warzyw krzyżowych. Spis treści Co to […]

previous arrow
next arrow
Wokół domu

7 lekcji odśnieżania, których nikt cię nigdy nie uczył

7 lekcji odśnieżania, których nikt cię nigdy nie uczył

Wykop łopatę do śniegu z magazynu i zwiększ obroty dmuchawy do śniegu — tej zimy nadciągają sezonowe śniegi. Przygotuj się na obfite opady śniegu, ucząc się kilku nowych sztuczek ułatwiających odśnieżanie.

Nie czekaj na odśnieżanie

Spodziewasz się opadów śniegu przez cały weekend ? Nie czekaj do niedzieli wieczorem z wyrzuceniem łopaty do śniegu, bo inaczej utrudnisz swoją pracę i narazisz się na kontuzję. Zamiast tego odgarniaj śnieg, gdy ląduje na podjeździe, tak często, jak raz na godzinę podczas obfitych opadów śniegu, aby usunąć go szybciej i bezpieczniej.

Różne taktyki usuwania śniegu

14Wybierając narzędzia i taktykę usuwania śniegu, weź pod uwagę materiały podjazdu, aby uniknąć uszkodzeń. Nie używaj soli kamiennej na betonie, tylko chlorek wapnia, ponieważ możesz pogorszyć popękane lub wyszczerbione chodniki. Używaj plastikowych łopat do cegieł i kostki brukowej, gdzie metalowe ostrza mogłyby spowodować uszkodzenie. Podczas odśnieżania asfaltowych podjazdów pamiętaj, aby łopaty łopaty i odśnieżarki znajdowały się co najmniej pół cala nad ziemią, aby uniknąć odpryskiwania powierzchni podjazdu. Zwróć uwagę na to, jaką moc są w stanie zapewnić Twoje narzędzia do odśnieżania: według Troy-Bilt jednostopniowe odśnieżarki mogą obsłużyć do 9 cali śniegu, podczas gdy dwustopniowe odśnieżarki są przeznaczone do głębszych i cięższych opadów śniegu.

 

Trzymaj łopatę blisko

Nie rozciągaj się nadmiernie podczas odśnieżania
Odśnieżanie jest częstą przyczyną urazów zimowych, ale nie musi tak być. Wiele kontuzji pojawia się po prostu dlatego, że łopata nie ćwiczy właściwej formy podczas łopaty. Aby zapobiec obrażeniom, trzymaj łopatę blisko ciała. Zapobiegnie to nadmiernemu sięganiu, co powoduje nadmierne obciążenie ramion, ramion i pleców.

 

Zabawny sposób na usunięcie śniegu

Jeśli uważasz, że odśnieżanie jest nudne, prawdopodobnie nigdy nie próbowałeś lifehacku tego vlogera . Zamiast odrzucać całą tę biel, ty (lub twoje dzieci) możesz przetoczyć ją w gigantyczne śnieżki — i poza swoją posiadłość. Jeśli zastanawiasz się nad tą metodą odśnieżania, wiedz, że nie każdy opad śniegu nadaje się do tej techniki. Aby piłka się potoczyła, potrzebujesz gęstego, mokrego i lepkiego śniegu. Jeśli śnieg jest suchy i puszysty, trzymaj się łopaty do śniegu.

Zastosuj spray do gotowania na łopatę do śniegu

Jeśli kiedykolwiek zmagałeś się z odrzuceniem sterty lepkiego śniegu z końca swojej łopaty, musisz zapamiętać tę pomocną wskazówkę. Przed uderzeniem w podjazd nałóż obfitą warstwę sprayu do gotowania na przód i tył łopaty. Smar pozwoli śniegowi zsunąć się bezpośrednio z lemiesza, ułatwiając przy tym pracę.

Czysty samochód od śniegu

Zanim jeszcze wyciągniesz łopatę do śniegu i odśnieżarkę, zajmij się śniegiem, który zebrał się na dachu, masce i oknach Twojego samochodu. Wytrzyj lub zeskrob go ze swojego pojazdu, a następnie zacznij odśnieżać, w przeciwnym razie na świeżo oczyszczonym podjeździe narobisz bałaganu tylko wtedy, gdy pójdziesz rozgrzać samochód.

 

Łopata od środka

Odgarniając śnieg, wielu właścicieli domów zaczyna od szczytu podjazdu i schodzi w dół. Problem z tą techniką polega na tym, że im bliżej podstawy podjazdu, tym cięższa stanie się Twoja łopata – a ciężkie łopaty prowadzą do zwiększonego ryzyka kontuzji . Aby uzyskać lżejszy ładunek, odbij łopatą ze środka podjazdu i wyjdź. Przenosząc mniej śniegu na raz, będziesz bezpieczniejszy przez cały sezon.

Wskazówki dotyczące odśnieżania

Chcesz więcej wskazówek dotyczących odśnieżania? Zdziwisz się, że wiele przedmiotów w domu dobrze sprawdza się w usuwaniu śniegu i lodu , co jest szczególnie przydatne, jeśli zabrakło ci roztopionego lodu. Ale jeśli masz do czynienia z większymi opadami śniegu, będziesz chciał mieć pod ręką dobry sprzęt do dbania o białe rzeczy.

Udostępnij

O autorze

Ikss czyli Tomek. Interesuję się tematami okołoogrodowymi. Ikss niedawana publikuje na blogu porady-działkowe.pl

Jeden komentarz

  1. Pamiętam jak za dzieciaka myślałem, że śnieg jest taki lekki.. później jak była odwilż to nabawiłem się niezłych zakwasów podczas odśnieżania.

Możliwość komentowania została wyłączona.